Realizacje napraw

Strona przedstawia niektóre z naprawionych urządzeń wraz z dokumentacją zdjęciową i opisową.

Allen-Bradley PowerFlex 40

Do serwisu przekazane zostały cztery falowniki Allen-Bradley z serii PowerFlex 40. Celem było wykonanie diagnozy i sporządzenie wyceny naprawy.

Diagnoza przeprowadzona na stanowisku testowym wykazała brak reakcji na podłączone zasilane w przypadku trzech sztuk, jeden falownik się załączał i po zaprogramowaniu prawidłowo sterował silnikiem.

Naprawa polegała na wymianie kondensatorów i uszkodzonych elementów półprzewodnikowych w płytkach odpowiedzialnych za zasilanie modułu logiki/sterowania falowników. Zastosowane zostały kondensatory niskoimpedancyjne (low ESR) o zwiększonej temperaturze pracy firmy Panasonic. Wymienione zostały również złącza XH i plastikowe elementy dystansowe płytek z powodu ich uszkodzenia. Każdy z falowników został kompleksowo wyczyszczony. W sprawnym egzemplarzu zostały wymienione kondensatory jako działanie prewencyjne. Tylko zastosowanie firmowych, dobrej jakości komponentów gwarantuje niezawodną pracę przez długi czas od naprawy.

Wykonaną naprawę zakończyły testy działania falowników na stanowisku testowym.

Zdjęcia przedstawiają płytki zasilania po wykonanej naprawie a także wnętrze falowników.

Fendt Vario Terminal 7"

Zgłoszenie dotyczyło problemu z obsługą panelu operatorskiego w ciągniku marki Fendt.

Diagnoza sterowania maszyną przeprowadzona na miejscu u klienta wykazała uszkodzony digitizer w panelu sterującym Fendt Vario Terminal 7″. Panel został zdemontowamy i zabrany do serwisu.

Naprawa polegała na wymianie uszkodzonego digitizera na zamiennik o identycznych parametrach (brak dostępności oryginału). Naklejona została również folia ochronna by zapobiec podobnym uszkodzeniom w przyszłości i zwiększyć wytrzymałość wierzchniej warstwy digitizera. Panel został wyczyszczony wraz z konserwacją uszczelek by poprawić hermetyczność obudowy.

Montaż panelu w maszynie został zakończony wykonaniem kalibracji dotyku, testem reakcji na dotyk na całej powierzchni wyświetlacza, sprawdzeniem działania przycisków i enkodera.

Zdjęcia przedstawiają panel przed i po wymianie digitizera a także jego wnętrze.

Urban MilkShuttle

Klient zgłosił dwie nieprawidłowości w działaniu transportera do mleka. Pierwsza to brak możliwości jazdy do przodu, druga objawiała się brakiem możliwości wyłączenia sterownika.

Diagnoza przeprowadzona na miejscu u klienta wykazała uszkodzony przewód sterowniczy między manetką a sterownikiem silnika. 

Naprawa polegała na wymianie przewodu, zabezpieczeniu jego newralgicznych punktów osłoną (w celu zminimalizowania przetarć przewodu w przyszłości). Wyczyszczenie połączeń stykowych panelu sterowania rozwiązało problem z wyłączaniem sterownika.

Polsonic Sonic-22

Do serwisu dotarła myjka ultradźwiękowa firmy Polsonic Sonic-22. Uszkodzenia wskazywały na próbę naprawy „na własną rękę”. Brakowało elementów na płytce, ścieżki były ponacinane, elementy takie jak transformator i dławik były niepodłączone we właściwe miejsca.

Diagnoza wykazała uszkodzenie tranzystora, diod, rezystorów w obwodzie sterowania tranzystorami a także wyłącznika głównego.

Naprawa polegała na wymianie uszkodzonych elementów, naprawie ścieżek płytki PCB, wymianie przewodu zasilającego (z powodu jego wcześniejszej naprawy) i podłączeniu peryferiów w prawidłowy sposób do płytki. Wykonane zostały testy działania przetworników, maty grzewczej a także sprawności oddawania temperatury przez elementy z wykorzystaniem kamery termowizyjnej.

Zdjęcia przedstawiają naprawioną płytkę generatora i myjkę po montażu wszystkich komponentów.

Dahao SP520 + sterownik silnika

Klient zgłosił problem z panelem sterującym przemysłową maszyną do szycia firmy Dahao. Po wyłączeniu zasilania wcześniej wprowadzone parametry nie zapisywały się, wszystkie wracały do wartości domyślnych. Do serwisu zostały przekazane dwa urządzenia w celu sprawdzenia, panel sterujący Dahao SP520 i 3-kanałowy sterownik silnika.

Diagnoza wykazała uszkodzone ogniwo CR2032 w panelu sterującym, część logiczna sterownika silnika nie posiadała podtrzymania pamięci.

Naprawa polegała na wlutowaniu podstawki CR2032 w celu szybszej wymiany w przyszłości. Zaproponowaliśmy klientowi i wykonaliśmy również działanie prewencyjne polegające a wyczyszczeniu sterownika z zalegającego kurzu, wymianę pasty termoprzewodzącej pod elementami wykonawczymi by poprawić niezawodność i sprawność termiczną urządzenia a także wyczyszczenie połączeń stykowych w środku urządzenia.